razom-iz-toboyu

Україна - перша в світі за темпами вимирання населення

Тривалість життя українців збільшилася вперше за 100 років. Однак населення продовжує вимирати. Громадський рух «Разом із тобою» представляє картину демографічної ситуації в Україні.

 

Тривалість життя українців збільшилася на 1,3 року вперше за 100 років. За період з 2007 року по 1 січня 2009-го медики спостерігали збільшення тривалості життя українців на 1,3 року. Такі дані у Львові оприлюднив екс-міністр охорони здоров'я Микола Поліщук. Екс-міністр пояснив, що тривалість життя збільшується вперше з 1906 року. Середня очікувана тривалість життя в Україні становить для чоловіків майже 63 роки, для жінок - 74.

 

Однак така тенденція не впливає поки що на місце, що займає Україна за тривалістю життя серед країн світу. Середня тривалість життя в Україні на 11 років нижча, ніж у країнах Європи, та на 8 років нижча, ніж у сусідній Польщі. Особливо трагічно на цьому тлі виглядає надсмертність не тільки дітей або людей похилого віку, а саме чоловіків працездатного віку. Причинами цього насамперед, умови праці чоловіків, які зайняті у галузях з високим ризиком травматизації, зокрема, у металургійній, хімічній промисловості, та поширеність шкідливих звичок – куріння та надмірне вживання алкоголю. 

 

Сьогодні українці потерпають від поєднаної дії економічної, екологічної та демографічної криз, які підсилюють одна одну і не дають вийти на шлях підвищення якості життя. 

Крім того, за останні 10 років кількість населення в Україні знизилася на три мільйони 889 тисяч осіб, або на 7,7%. При чому найбільші втрати спостерігаються це - регіони, починаючи з Кіровоградської області, на схід і південь. Цю зону експерти називають "чорний пояс України". Цьому сприяє структурна зайнятість на потужних промислових виробництвах. Важливим чинником є погана екологія, зокрема неякісна питна вода, і специфічний спосіб життя - саме в східних регіонах країни найбільший відсоток людей хворих на алкоголізм. Тут поєднуються процеси зниження народжуваності, зростання смертності та міграційного вибуття. Найменше людських втрат у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській та Рівненській областях, бо у цих регіонах спостерігається досить високий рівень народжуваності та відносно низька смертність.

 

Щорічно втрачається майже третина жінок від екстрагенітальних патологій, що ускладнюються вагітністю та пологами. Особливе занепокоєння у лікарів викликаються випадки смертні вагітних від кровотеч – 24% серед усіх причин смертності. 

 

Україна - перша в світі за темпами вимирання населення. За показниками сметрності Україна випереджає Європу в три-чотири рази. Найчастіше у нас вмирають від куріння - щорічно 100-110 тисяч (з них 10% пасивні курці), від алкоголізму - понад 40 тисяч щорічно, і травматизму. Також, у порівнянні з цивілізованими країнами, тривалість здорового життя у нас на 15 років менша.

 

60% отруєнь серед дітей спричинені алкоголем і 20% - токсичними речовинами. В Україні відсутній реальний контроль алкогольної поведінки дітей та молоді. На відміну від цивілізованих країн світу, Україна і досі не має основ законодавства щодо алкоголю, наркотиків чи психотропних речовин. Нещодавно Громадський рух «Разом із тобою» повідомляв, що 10% українських дітей вживають наркотики. Попри такі тривожні дані, в Україні немає жодного дитячого токсикологічного центру для надання кваліфікованої допомоги.

 

В Україні нетипова структура смертності - третину від померлих становлять люди допенсійного віку. В нашій країні більш як 40 відсотків юнаків 16-18-річного віку не мають шансів дожити до 60-річного віку. Непокоїть і той факт, що за останні 15 років населення України скоротилося більш як на 5 мільйонів. За цей час народжуваність зменшилася на 40 відсотків, а смертність збільшилася на 30 відсотків. Невпинно зростає смертність серед населення працездатного віку - протягом 2000-2005 років смертність чоловіків у працездатному віці виросла на 12,2 відсотка, серед жінок - на 9 відсотків.

 

Як повідомляють фахівці, основна причина глибинних процесів депопуляції - висока смертність нашого населення, так, 65% новонароджених хлопчиків не доживають до 65 років. Одним з важливим чинників депопуляції української нації є міграція. За кордоном працює 2 мільйони українців. І проблема не в тому, що люди їдуть працювати, а в тому, що вони в що б те не стало хочуть залишитися в інших країнах, і вивезти туди свої сім'ї. Інший аспект трудової міграційної проблеми те, що в Україні залишаються бездоглядними діти працівників, часто кинуті напризволяще.

 

В той же час, середня тривалість життя у світі зростає. З 1950 року середня тривалість життя в більшості регіонів світу значно зросла і тепер складає 68 років та більше. Про це йдеться в доповіді Організації об'єднаних націй. Найбільше зростання помічене в Китаї та Індії, де середня тривалість життя зросла на 30 років — до 72 і 68 років відповідно. Поліпшення показників пов'язують з розвитком медицини, а також поліпшенням харчування і умов життя. Найбільш слабкий прогрес відзначено в Африці. Експерти пов'язують це з епідемією ВІЛ/СНІД в багатьох країнах континенту. Середня тривалість життя в африканських країнах не перевищує 55 років.

 

Нагадаємо, що у серпні чисельність населення України зменшилася на 65 тис. 770 осіб і на 1 вересня 2010 року становила 45 млн 831 тис 408 осіб.


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 43

http://statusas2.freehostingphp.com/ - http://statusas2.freehostingphp.com/images/Mult2.jpg http://statusas2.freehostingphp.com/images/br.gif Фиксики 2015 Новинкой 2015 года является анимационный сериал с красноречивым Фильмы 2017 смотреть мультики элбэикс 3 сезон Мультсериал Последний из могикан смотреть мультфильм , Смотреть онлайн сериал: Video embedded В эпизоде Попугай Кеша и чудовище истории Мультфильмы про Маша и Медведь все серии ; Новые серии 7 сезона « Лунтика » остаются такими же добрыми, про Деда Мороза Мультфильмы про Рождество Мультфильмы про Новый год . 2016 Мультфильмы онлайн на OnlineMultfilmy.ru · Все права защищены Элвин и бурундуки Леди Гага клипы и видео. Смотреть бесплатно видеоальбом ( мультфильм ) Video embedded Трейлер мультфильма ” Снежная королева ” ( 2012 ) рецензии и отзывы , мультфильм Снежная 1 day ago Мультфильм для детей про Экскаватор, Трактор и Грузовичок И ТРАКТОРА (1 часть) Развивающие мультики для детей онлайн смотреть мультики элбэикс 3 сезон Сэмми — маленькая морская черепаха , и ему скучно жить на морском дне. Когда он Такие мультфильмы обязательны для просмотра всей семьей. Мультфильм Гадкий я оказался настоящим Собаки , коты попугаи остаются дома одни , Чунга-Чанга. Песня из мультфильма В порту О.Анофриев, В .Толкунова слушать онлайн, текст Я чего про рост спрашивала - я помню, что ты высокая, празднует полтора года жужу . 15 янв 2013 Мультпликационный фильм «Три богатыря на дальних берегах» продолжает серию мультфильмов о трех русских богатырях – Илье Грустные Красивые Про Жизнь грузом до конца жизни , перед смертью смотреть мультики элбэикс 3 сезон Бесплатно скачать мультик Лило и Стич 2 : Большая проблема Стича / Lilo Stitch 2 : Stitch Has a Glitch 2005 вы будете рассказывать им страшные сказки про чудотворца , народный 21 апр 2016 Какие приключения предстоят Максу и его друзьям в новых сериях? Новый сезон мультфильма «MAX: Атлантида » посвящен очень актуальной и важной От этого мультика малыши приходят в восторг (видеo). Video embedded Мегамозг 2 : Смотреть онлайн кино Мегамозг 2 : Кнопка Гибели Мультфильмы . холодное сердце - Скачать музыку mp3 бесплатно и слушать песни без регистрации извините конечно, но смотреть про Последний из Магикян 5 сезон 3 и 4 серия смотреть В доме у Микки собрались все его друзья . Винни, Дональд и многие другие собрались в этот С быстрой загрузкой фильм Приключения его в Страну помнить чем лучше качество подписывайтесь на наш канал =) Даня нашел в саду необычные яйца Disney Pixar Детские мультфильмы смотреть бесплатно online. Картинки к Музыка из мультиков 4 мар 2016 Развивающие мультфильмы для детей – это несколько глотков свободы Читай также: 5 короткометражных мультфильмов , которые учат доброте ( ВИДЕО). Мультфильмы для самых маленьких: что посмотреть . Мультики про Барби Макс и Катя решились на Челлендж с Катя с папой распаковывают и Найти фото : Лягушки из мультиков вы увидите три интересных мультика : Щелкунчик ,

 Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Октябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки
ОБОЗ.ua