razom-iz-toboyu

Пожертвували казкою

У Білій Церкві приватизовано дитячий табір

Мешканці Білоцерківщини занепокоєні і обурені масштабною приватизацією комунальної власності, що відбувається за сприяння міської влади і набуває загрозливих обертів. Особливий спротив громади викликав нещодавній продаж дитячого оздоровчого табору "Лісова казка", що розташований в с. Логвин Володарського району.Табір, що займає 7,6 га соснового лісу із річкою, впродовж багатьох років приймав дітей, в тому числі й із неблагополучних родин. Розвинутий лікувально-оздоровчий комплекс санаторного типу на земельній ділянці має власний спортивний комплекс з футбольним полем, чотирма баскетбольними, трьома волейбольними майданчиками, пляж на березі р. Рось, сауну і басейн. У поточному році за кошти з міського бюджету мали змогу оздоровитися понад 300 дітей. Соснові ліси на території закладу справді казкові, принаймні, люди, що відпочивали там дітьми, сьогодні із ностальгією згадують величні дерева і здорове повітря.

”Лісову казку” разом із узбережжям Дніпра було викуплено ТОВ "Аримп" за 2 млн. 200 тис. грн. разом із ПДВ, хоча його реальна вартість принаймні вдвічі перевищує цю суму, адже лише на газифікацію закладу було витрачено 4 млн. грн. з міського бюджету.

Своє рішення міськрада пояснює неспроможністю місцевої влади фінансувати та підтримувати заклад власними коштами, адже корпуси табору потребують ремонту, працівникам необхідно платити зарплати тощо.

Натомість білоцерківці згадують, скільки ще державних установ потребують фінансування і можуть бути без жодної користі для громади, за безцінь, приватизовані саме з цієї причини. Ми говоримо ”без жодної користі”, оскільки якби ціна продажу була адекватною, то виручені кошти могли б поповнити бюджет розвитку і виправдати жертву покращенням в інших справах.

Наприклад, Білоцерківщина потребує капітального ремонту триповерхового приміщення міської дитячої поліклініки, модернізації рентгенкабінету, оснащення лабораторії, сучасного денного стаціонару для дітей. З огляду на цю подію постає питання: дармові умови продажу комунальної власності справді здатні покращити становище, чи це всього-навсього спосіб збагачення членів місцевого правління? Жителі Білоцерківщини вкрай стурбовані діями влади.В нашій державі ініціатива щодо продажу об'єктів соціально-побутового призначення належить у першу чергу органам приватизації, тобто Фонду державного майна України і його регіональним відділенням. На жаль, через роки функціонування установи, ми можемо тільки засвідчити, що із обласного фонду - сотень дитячих оздоровчих таборів - у кожній області сьогодні функціонують одиниці.
Громадський рух "Разом із тобою" переконаний, що в ситуації з неконтрольованою приватизацією дитячо-оздоровчої інфраструктури держава зобов'язана ввести мораторій на відчуження державних об'єктів, це необхідний крок у напрямі захисту населення від свавілля влади.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 1

Соціальний проект реконструкції та розвитку села Кодаки З 21-го жовтня не функціонує дитячий садок «Вербиченька» через брак коштів у сільської та районної адміністрацій. Проект розробив Концепція проекту реконструкції на відновлення села Кодаки (Київщина) і шукає підтримки Єврокомісії та представництв ООН в Україні. На сьогодні 80 дітей залишаться без уваги, належного розвитку та необхідних знань. Навіть після завершення карантину «Вербиченьку» ніхто не збирається відкривати. Соціальний проект реконструкції та розвитку села Кодаки занепокоєний майбутнім малят. Дитячий садок – одна з найважливіших сьогоденних проблем життя села і ситуація вже всіх довела до відчаю, адже саме тут дитина вперше зустрічає своїх друзів, ровесників, це перший контакт із соціумом, перший політ в життя. Громадою села були спроби виправити ситуацію, і шляхом реалізації земель селищної ради були знайдені кошти, але їх виявилось недостатньо, щоб відремонтувати опалення. На сьогодні щоб продовжити ремонт і ввести садок в роботу необхідно погасити борг перед ремонтною організацією, який складає 180 000 грн. Зараз всі сили села і району направлені на пошук цих коштів, але, на жаль, грошей так і немає. Благодійний недержавний проект KODAKI.COM.UA спрямований на соціально-культурний розвиток та відбудову села Кодаки. Крім того, проект допомагає сільській школі, лікарні, осередкам адміністративного врядування. Джерело : Ревук Микола

 Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Октябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки
ОБОЗ.ua